Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Tarasy z drewna klasycznego Szczecin tarasy drewniane w Szczecinie | Kontar.info
flag polandflag germanyflag great britain

Tarasy z drewna klasycznego

PIĘKNE TARASY Z DREWNA KRAJOWEGO NIE TYLKO W SZCZECINIE

Taras to część przestrzeni domowej, która odpowiednio zaprojektowana i wykonana daje płynne połączenie z przydomowym terenem zielonym. Taras pozwoli całej rodzinie spędzać czas w zgodzie z naturą. Na tarasie spędzimy wspaniałe chwile bawiąc się z dziećmi, jedząc posiłki z rodziną i znajomymi lub po prostu relaksując się w wolnej chwili. W Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego, firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE wykonuje tarasy drewniane z wykorzystaniem desek tarasowych z jesionu, sosny, świerku, modrzewia i dębu. Nasze tarasy zachwycają jakością wykonania i materiału.

taras biały

TARASY Z DREWNA KLASYCZNEGO SZCZECIN NAJLEPSZE PRODUKTY

Taras drewniany to rozwiązanie uniwersalne. Wspaniale będzie komponować się z materiałami nowoczesnymi jak szkło czy ceramika, jednocześnie pasując do przydomowej roślinności. Eleganckie połączenie drewnianej deski tarasowej z kamieniem lub cegłą daje poczucie dużego prestiżu. Nawet coś tak banalnego jak spacer drewnianym tarasem może dać wiele zadowolenia, zwłaszcza latem, gdy przyjemnie ciepła deska drewniana ma kontakt z bosą stopą. Jest to ogromna zaleta drewnianego tarasu. Sprężysta struktura tarasu amortyzuje ewentualne upadki, które na drewnianym tarasie są zdecydowanie mniej dotkliwe niż na tarasie kamiennym lub betonowym. Deski z drewna klasycznego nie nagrzewają się nadmiernie w letnim słońcu oraz nie wychładzają się całkowicie w jesiennych temperaturach. Przyjemne w dotyku drewniane deski tarasowe tworzące taras, poddane odpowiedniej konserwacji, przez wiele lat będą cieszyć oko ciepłą barwą i naturalnym wyglądem. Należy pamiętać, iż mokre drewno jest śliskie, w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa wykorzystujemy deski żłobione (ryflowane), które uniemożliwiają gromadzenie się wody oraz minimalizują ryzyko pośliźnięcia.

Tarasy 3
Tarasy 4
Tarasy 6
Tarasy 7

POSIADAMY DOŚWIADCZENIE W OBRÓBCE DREWNA

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z drewnem, wiemy że jest to materiał który nie zawsze zachowuje się w przewidziany sposób. Taras drewniany to konstrukcja, która w zamierzeniu użytkowana będzie przez wiele lat w czasie których ciągle narażona jest na działanie warunków atmosferycznych. Reagując na wilgoć deski pęcznieją. Wystawione na słońce przez długi czas tracą kolor, wysychają i mogą pękać. Niejednorodność drewna powoduje, iż potrafi ono zmieniać swoje wymiary w nieprzewidziany sposób. Wymaga to pozostawienia przerwy technologicznej pomiędzy deskami, by wraz z upływem lat pozostawić im trochę swobody podczas rozszerzania się. W celu stworzenia tarasu drewnianego na lata, KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE posiada kompleksową ofertę, w której znajduje się także zabezpieczenie drewna. Jednym z sposobów ochrony drewna jest olejowanie. By nie utrwalić plam, zabrudzeń i odbarwień, deska tarasowa musi być starannie oczyszczona i przygotowana. By zachować walory estetyczne i użytkowe tarasu, olejowanie należy powtarzać systematycznie w ciągu roku roku. Jako dodatkową ochronę z naszej oferty proponujemy zadaszenia. Osłonią one przed deszczem i słońcem nie tylko taras, ale także osoby spędzające na nim czas.

TARAS DREWNIANY OD PROJEKTU DO BUDOWY SZCZECIN

Drewno to wspaniały i wdzięczny materiał. By wydobyć jego najlepsze cechy potrzebna jest nie tylko wiedza, ale także doświadczenie. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE posiada wszystko by móc zajmować się drewnem. Profesjonalizm, gruntowne przygotowanie i indywidualne podejście do każdego zadania są naszą gwarancją na idealne wykonanie tarasu. Ponieważ realizacje przeprowadzamy kompleksowo, od inwentaryzacji i pomiarów, przez projekt do wykonania tarasu zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami, na każdym etapie jesteśmy w stanie utrzymać naszą wysoką jakość.

Tarasy drewniane z drewna krajowego firmy KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE są:

 • wykonane fachowo i precyzyjnie
 • z materiałów najwyższej jakości
 • estetycznie wykończone
 • trwałe, dające pewność wieloletniego użytkowania
 • montowane z wykorzystaniem systemów ukrytych
 • zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, owadami i grzybami
 • dopasowane do wymagań klienta i charakterystyki otoczenia
 • niepowtarzalne i ekskluzywne

 • Oferujemy elementy konstrukcyjne na elewacje drewniane w Szczecinie

  Firma Kontar zajmuje się m.in. sprzedażą elementów konstrukcyjnych, w tym profili elewacyjnych, desek na tarasy z drewna egzotycznego, krajowego, thermodrewna i kompozytu oraz materiały montażowe i środki do ochrony drewna: impregnaty, lazury, oleje. To jednak nie wszystko, wykonujemy także projekty i montaże różnych konstrukcji z drewna, które cechują się wysoką estetyką. Jednym z przykładów są elewacje drewniane na domach mieszkalnych, budynkach firmowych i innego typu budowlach. Opracowujemy projekty które odpowiadają indywidualnym potrzebom i harmonizują z otoczeniem.

  Zleceniodawcy mogą liczyć na nasze doświadczenie i wskazówki w doborze surowca oraz formy, ale ostateczna decyzja oczywiście zawsze należy do Klienta. Elewacje drewniane jakie wykonujemy w Szczecinie i okolicach oprócz walorów estetycznych, tworzą dodatkową izolację akustyczną i termiczną. Trzeba pamiętać o należytym zabezpieczeniu drewna i regularnej konserwacji. Takie działanie uchroni przed wpływem niekorzystnych czynników i pozwoli zachować ładny wygląd.

 • Tarasy drewniane w Szczecinie punktem spotkań rodzinnych

  Drewno niezaprzeczalnie ma swój urok, odpoczynek w jego otoczeniu jest bardzo przyjemny i owocny. Dlatego jeśli mamy możliwość wybudowania przydomowego tarasu, warto zdecydować się, aby surowcem z którego powstanie było właśnie drewno. Do wyboru mamy gatunki krajowe lub egzotyczne, przy czym te drugie są znacznie trwalsze. Jednakże jeśli zdecydujemy się na tarasy drewniane, w każdym wypadku trzeba zadbać o odpowiednie środki ochronne, które znaleźć można w naszej ofercie sprzedaży, podobne jak środki konstrukcyjne i montażowe.

  Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej ekipy montażowej, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Oprócz prac wykonawczych, możemy przygotować projekt tarasu lub innej konstrukcji z drewna. W razie potrzeby podejmujemy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin, dzięki czemu możemy odpowiedzieć na indywidualne wymagania naszych Klientów. Tarasy drewniane to miejsce spotkań i odcięcia się od szarej codzienności. Firma Kontar ze Szczecina zaprasza do kontaktu.

 • Elewacje z drewna w Szczecinie - oryginalne projekty i montaż

  Głównym powodem dla którego decydujemy się na elewacje z drewna jest na pewno efekt wizualny i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż drewno prezentuje się niezwykle efektownie, doskonale harmonizuje z otoczeniem, stwarzając ciepły klimat. Ładnie prezentują się zarówno elewacje pokryte w całości drewnem, jak i te mające tylko drewniane fragmenty. Drugie rozwiązanie doskonale się sprawdza w budynkach o nieforemnej bryle, z elementami wystającymi lub niszami, które można pomysłowo zaakcentować. Niezwykle istotna jest jakość drewna i jego odpowiednia wilgotność.

  Elementy konstrukcyjne, które Państwu oferujemy należą do tych wysokojakościowych, które nie zawiodą oczekiwań i w najwyższym stopniu spełnią swoje zadanie. Jeśli poszukujecie dobrych gatunkowo materiałów na wykonanie elewacji z drewna w Szczecinie, z czystym sumieniem polecamy nasz towar, pochodzący od sprawdzonych dostawców. Co więcej, możemy zająć się projektem i wykonaniem. Posiadamy niezbędne umiejętności i doświadczenie. W galerii można obejrzeć nasze realizacje.

 • Tarasy kompozytowe w Szczecinie praktyczne rozwiązanie dla wymagających

  Dokonując wyboru materiału na przydomowy taras, warto wziąć pod uwagę deski kompozytowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim wykazują dużą odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, promieniowanie UV, osadzanie się pleśni i grzybów - to wszystko bez konieczności stosowania dodatkowej ochrony. Ich parametry więc znacznie przewyższają naturalne drewno, które w znacznym stopniu przypominają pod względem prezencji. Kompozyt to mieszanka włókien drzewnych i tworzywa sztucznego i jest łatwy do utrzymania czystości.

  Deski kompozytowe charakteryzują się nienagannym wyglądem, są idealnie równe, a dzięki mocowaniu na specjalne klipsy, nie ma widocznych wkrętów, co dodatkowo podnosi estetykę całości. W naszą działalność wpisany jest projekt i montaż tarasów kompozytowych w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Kontar tworzą ludzie z doświadczeniem i pasją, więc każde przedsięwzięcie realizowane jest sprawnie i rzetelnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Elewacje
Elewacje budynków

Elewacje

Elewacje drewniane zaspokoją gusta i potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Tarasy
Tarasy drewniane

Tarasy

Oferujemy tarasy drewniane wysokiej jakości. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Konstrukcje
Schody i zadaszenia

Konstrukcje

Posiadamy w ofercie konstrukcje drewniane różnego typu. Wykonujemy wiaty, schody itp..

Sprzedaż
Deski i materiały

Sprzedaż

Prowadzimy sprzedaż desek drewnianych i kompozytowych oraz materiały do montażu.