Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Tarasy z drewna egzotycznego Szczecin tarasy drewniane w Szczecinie | Kontar.info
flag polandflag germanyflag great britain

Tarasy z drewna egzotycznego

PIĘKNY I EKSKLUZYWNY TARAS Z DREWNA EGZOTYCZNEGO SZCZECIN

Taras, jako element przejściowy łączący przestrzeń domową z otaczającą ją zielenią, wykonany może być w wielu technologiach z użyciem różnych materiałów. W Szczecinie i na terenie województwa zachodniopomorskiego, firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE wykonuje tarasy drewniane z wykorzystaniem desek tarasowych z drzew egzotycznych jak cumaru, bangkirai, sapeli, meranti, okume, massaranduba, teak i wielu innych. Nasze tarasy zachwycają jakością wykonania i materiału.

tarasy 7

DREWNO EGZOTYCZNE SZCZECIN WYKONAMY TARASY

Taras to miejsce umożliwiające obcowanie z naturą całej rodzinie. To właśnie na nim spędzimy wspaniałe chwile z rodziną, podczas zabaw z dziećmi czy po prostu jedząc posiłki lub relaksując się. Drewniany taras z deski egzotycznej posiada wyjątkowy charakter będący jednocześnie zapewnieniem prestiżu i wysokiej klasy. Wyraźny rysunek i niepowtarzalne barwy drewna egzotycznego przykują wzrok każdego. Ponieważ pierwsze gałęzie drzew egzotycznych rosną stosunkowo wysoko, deski z nich wykonanie mają mało sęków lub są ich całkowicie pozbawione. Tarasowa deska z drewna egzotycznego jest ciepła i miła w dotyku, nie wychładza się całkowicie przy niższych temperaturach ani nie nagrzewa nadmiernie w upalnym słońcu. Dzięki większej niż w drewnie krajowym gęstości i nasyceniu naturalnymi olejami, drewno egzotyczne charakteryzuje się większą wytrzymałością na warunki atmosferyczne w stosunku do drewna klasycznego, przy odpowiedniej konserwacji mamy pewność wieloletniego użytkowania takiego tarasu w niezmienionej form.

Tarasy 1
Tarasy 3
Tarasy 4
Tarasy

NASZE TARASY SĄ WYSOKIEJ JAKOŚCI

Taras drewniany to konstrukcja, która w zamierzeniu użytkowana będzie przez wiele lat w czasie których ciągle narażona jest na działanie warunków atmosferycznych. Drewno egzotyczne jest dużo bardziej stabilne wymiarowo i wytrzymałe niż drewno krajowe a niektóre gatunki drzew egzotycznych dzięki wysokiej zawartości krzemu doskonale wytrzymują kontakt z wodą. Drewno egzotyczne jest także naturalnie bardziej odporne na grzyby i owady. Te cechy powodują że taras z drewna egzotycznego teoretycznie nie potrzebuje dodatkowej konserwacji, jednak przez patynowanie (naturalny proces szarzenia), zaleca się olejowanie niektórych gatunków drewna. Prócz znaczenia estetycznego zabieg ten zwiększa wytrzymałość desek na ścieranie oraz zmniejsza pochłanianie przez nie wilgoci. By nie dochodziło do odbarwień w wyniku reakcji drewna z elementami montażowymi, w naszych realizacjach stosujemy wyłącznie elementy z stali nierdzewnej. W celu stworzenia tarasu drewnianego na lata, KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE posiada kompleksową ofertę, w skład której wchodzą także zadaszenia. Osłonią one przed deszczem i słońcem nie tylko taras, ale także osoby spędzające na nim czas.

HARMONIJNY TARAS Z DREWNA EGZOTYCZNEGO SZCZECIN

Drewno to wspaniały i wdzięczny materiał. By wydobyć jego najlepsze cechy potrzebna jest nie tylko wiedza, ale także doświadczenie. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE posiada wszystko by móc zajmować się drewnem. Profesjonalizm, gruntowne przygotowanie i indywidualne podejście do każdego zadania są naszą gwarancją na idealne wykonanie tarasu. Ponieważ realizacje przeprowadzamy kompleksowo, od inwentaryzacji i pomiarów, przez projekt do wykonania tarasu zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami, na każdym etapie jesteśmy w stanie utrzymać naszą wysoką jakość.
Tarasy drewniane z drewna egzotycznego firmy KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE są:

 • wykonane fachowo i precyzyjnie
 • z materiałów najwyższej jakości
 • estetycznie wykończone
 • trwałe, dające pewność wieloletniego użytkowania
 • montowane z wykorzystaniem systemów ukrytych
 • zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, owadami i grzybami
 • dopasowane do wymagań klienta i charakterystyki otoczenia
 • niepowtarzalne i ekskluzywne

 • Oferujemy elementy konstrukcyjne na elewacje drewniane w Szczecinie

  Firma Kontar zajmuje się m.in. sprzedażą elementów konstrukcyjnych, w tym profili elewacyjnych, desek na tarasy z drewna egzotycznego, krajowego, thermodrewna i kompozytu oraz materiały montażowe i środki do ochrony drewna: impregnaty, lazury, oleje. To jednak nie wszystko, wykonujemy także projekty i montaże różnych konstrukcji z drewna, które cechują się wysoką estetyką. Jednym z przykładów są elewacje drewniane na domach mieszkalnych, budynkach firmowych i innego typu budowlach. Opracowujemy projekty które odpowiadają indywidualnym potrzebom i harmonizują z otoczeniem.

  Zleceniodawcy mogą liczyć na nasze doświadczenie i wskazówki w doborze surowca oraz formy, ale ostateczna decyzja oczywiście zawsze należy do Klienta. Elewacje drewniane jakie wykonujemy w Szczecinie i okolicach oprócz walorów estetycznych, tworzą dodatkową izolację akustyczną i termiczną. Trzeba pamiętać o należytym zabezpieczeniu drewna i regularnej konserwacji. Takie działanie uchroni przed wpływem niekorzystnych czynników i pozwoli zachować ładny wygląd.

 • Tarasy drewniane w Szczecinie punktem spotkań rodzinnych

  Drewno niezaprzeczalnie ma swój urok, odpoczynek w jego otoczeniu jest bardzo przyjemny i owocny. Dlatego jeśli mamy możliwość wybudowania przydomowego tarasu, warto zdecydować się, aby surowcem z którego powstanie było właśnie drewno. Do wyboru mamy gatunki krajowe lub egzotyczne, przy czym te drugie są znacznie trwalsze. Jednakże jeśli zdecydujemy się na tarasy drewniane, w każdym wypadku trzeba zadbać o odpowiednie środki ochronne, które znaleźć można w naszej ofercie sprzedaży, podobne jak środki konstrukcyjne i montażowe.

  Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej ekipy montażowej, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Oprócz prac wykonawczych, możemy przygotować projekt tarasu lub innej konstrukcji z drewna. W razie potrzeby podejmujemy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin, dzięki czemu możemy odpowiedzieć na indywidualne wymagania naszych Klientów. Tarasy drewniane to miejsce spotkań i odcięcia się od szarej codzienności. Firma Kontar ze Szczecina zaprasza do kontaktu.

 • Elewacje z drewna w Szczecinie - oryginalne projekty i montaż

  Głównym powodem dla którego decydujemy się na elewacje z drewna jest na pewno efekt wizualny i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż drewno prezentuje się niezwykle efektownie, doskonale harmonizuje z otoczeniem, stwarzając ciepły klimat. Ładnie prezentują się zarówno elewacje pokryte w całości drewnem, jak i te mające tylko drewniane fragmenty. Drugie rozwiązanie doskonale się sprawdza w budynkach o nieforemnej bryle, z elementami wystającymi lub niszami, które można pomysłowo zaakcentować. Niezwykle istotna jest jakość drewna i jego odpowiednia wilgotność.

  Elementy konstrukcyjne, które Państwu oferujemy należą do tych wysokojakościowych, które nie zawiodą oczekiwań i w najwyższym stopniu spełnią swoje zadanie. Jeśli poszukujecie dobrych gatunkowo materiałów na wykonanie elewacji z drewna w Szczecinie, z czystym sumieniem polecamy nasz towar, pochodzący od sprawdzonych dostawców. Co więcej, możemy zająć się projektem i wykonaniem. Posiadamy niezbędne umiejętności i doświadczenie. W galerii można obejrzeć nasze realizacje.

 • Tarasy kompozytowe w Szczecinie praktyczne rozwiązanie dla wymagających

  Dokonując wyboru materiału na przydomowy taras, warto wziąć pod uwagę deski kompozytowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim wykazują dużą odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, promieniowanie UV, osadzanie się pleśni i grzybów - to wszystko bez konieczności stosowania dodatkowej ochrony. Ich parametry więc znacznie przewyższają naturalne drewno, które w znacznym stopniu przypominają pod względem prezencji. Kompozyt to mieszanka włókien drzewnych i tworzywa sztucznego i jest łatwy do utrzymania czystości.

  Deski kompozytowe charakteryzują się nienagannym wyglądem, są idealnie równe, a dzięki mocowaniu na specjalne klipsy, nie ma widocznych wkrętów, co dodatkowo podnosi estetykę całości. W naszą działalność wpisany jest projekt i montaż tarasów kompozytowych w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Kontar tworzą ludzie z doświadczeniem i pasją, więc każde przedsięwzięcie realizowane jest sprawnie i rzetelnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Elewacje
Elewacje budynków

Elewacje

Elewacje drewniane zaspokoją gusta i potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Tarasy
Tarasy drewniane

Tarasy

Oferujemy tarasy drewniane wysokiej jakości. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Konstrukcje
Schody i zadaszenia

Konstrukcje

Posiadamy w ofercie konstrukcje drewniane różnego typu. Wykonujemy wiaty, schody itp..

Sprzedaż
Deski i materiały

Sprzedaż

Prowadzimy sprzedaż desek drewnianych i kompozytowych oraz materiały do montażu.