Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Materiały montażowe Szczecin tarasy drewniane w Szczecinie | Kontar.info
flag polandflag germanyflag great britain

Materiały montażowe

MATERIAŁY MONTAŻOWE

Każda konstrukcja niezależnie od tego jak prosta lub wymyślna, nie zapewni odpowiedniego bezpieczeństwa ani wygody użytkowania jeśli nie zostanie odpowiednio zainstalowana. W tej części serwisu przedstawione zostaną materiały służące do mocowania, kotwienia, przykręcania drewna. Na szczególną uwagę zasługują profesjonalne wkręty do drewna, które już dawno wyparły mało skuteczne, kłopotliwe gwoździe.

KLIP ELEWACYJNY XFIX TIG

xFix TIG to prosty, szybki i bezpieczny system łączenia fasady. Nietuzinkowy design i funkcjonalność dają efekt niewidocznego mocowania. Powierzchnia desek pozostaje niezakłócona a ponieważ chroni ona klipy przed czynnikami pogodowymi nie wymagają one dodatkowego zabezpieczenia.

ŁĄCZNIKI DO DREWNA

OZDOBNE ŁĄCZNIKI DMX SDD

Nietuzinkowe, oryginalne, stylowe. To tylko kilka określeń dla konstrukcyjnych złącz SD do drewna. Są ciekawym zestawieniem złączy  z designem. Szeroka baza kształtów umożliwia stosowanie złącz SD przy wieli gatunkach drewna zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Bazą jest gruba ocynkowana stal wykończona warstwą proszkową.
Łączniki do drewna oferowane przez zczecińską firmę KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE:

 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDD 85A + SDLPA
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDD 85B
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDCS 50 – wkręt
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDPA
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDPB
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDPB
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLPF 1
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLPE 1
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLPD 1
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLPC 1
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLPB 1
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLPA
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDKL
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDKLR
 • Ozdobny łącznik do drewna DMX SDLZ

PROFESJONALNE ŁĄCZNIKI DO KONSTRUKCJI DREWNIANYCH SHERPA CONNECTORS

Łączniki do drewna SHERPA wykorzystują zasadę łączenia „na jaskółczy ogon”. Łącznik składa się z dwóch aluminiowych płyt, jednej o przekroju trapezu równoramiennego i drugiej w postaci wyprofilowanego uchwytu. Mimo iż jest to proste rozwiązaniem, umożliwia bezpiecznie niwelować ciężar wzdłuż i w poprzek linii wsuwania. Siły pojawiające się podczas montażu i pracy łącznika są bez problemu przejmowane. Dzięki doskonałemu opracowaniu techniki wytwarzania możliwe jest wykorzystanie łączników SHERPA do łączenia z drewnem różnych innych materiałów.
Cechy charakterystyczne proponowanych przez szczecińską firmę KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE łączników do konstrukcji drewnianych:

 • Duża wytrzymałość łączenia.
 • Szeroki wachlarz zastosowania
 • Wysoki poziom wykonania
 • Szybki i bezproblemowy montaż

ZAAWANSOWANE ŁĄCZNIKI DO DREWNA SIHGA HOBAFIX

System łączenia za pomocą łączników HobaFix HF firmy SIHGA umożliwiają stabilne, estetyczne tworzenie praktycznie każdych konstrukcji drewnianych a innowacyjne rozwiązanie  powoduje że  jest całkowicie lub częściowo ukryty. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo każdy typ łącznika testowany jest za pomocą specjalnej procedury wytrzymałościowej. Łączniki SIHGA HobaFix oferowane przez KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE zapewniają wysoką wytrzymałość oraz szeroki wachlarz zastosowań.

KLASYCZNE ŁĄCZNIKI DO DREWNA

Klasyczne łączniki do drewna z oferty szczecińskiej firmy KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE, dzięki swej uniwersalności i prostocie znajdą zastosowanie w praktycznie każdej konstrukcji drewnianej, niezależnie od stopnia jej skomplikowania. Dla zwiększenia ochrony przed czynnikami atmosferycznymi wszystkie łączniki są stalowe, perforowane i ocynkowane.

MOCOWANIE DESEK TARASOWYCH

Proponowane przez nas systemy mocowania desek tarasowych to sprawdzone, pewne rozwiązania umożliwiające szybki i pewny montaż wymarzonego tarasu.

KLIP XFIX DIL

Są to klipy do niewidocznego mocowania desek tarasowych. Dzięki zastosowaniu klipów xFix DIL zbudujemy taras bez widocznych elementów mocujących. Klipy zostały zaprojektowane tak by ich całkowita wysokość tworzyła optymalną odległość między legarem a tarasem. Oferowane przez szczecińską firmę KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE, klipy xFix DIL to gwarancja najwyższej jakości i elegancji.

KLIPY DIELENFIX – SIHGA

Kliy szczecińskiej firmy KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE, klipy DielenFix, poprzez montaż na spodzie deski umożliwia ruch tarasu wynikający z oddziaływania warunków atmosferycznych. Klip nie uszkadza górnej i bocznej powierzchni deski, co z sprzyjającymi warunkami do schnięcia, zwiększa trwałość tarasu.

WSPORNIKI TARASOWE – SIHGA

Wsporniki tarasowe – SIHGA są elementem systemu poziomującego i regulującego wysokość tarasów i trapów drewnianych. Wsporniki regulowane SIHGA umożliwiają płynna regulację wysokości w zakresie od 30 do 190 mm. Wsporniki systemowe są lekkie, trwałe, oraz niezwykle proste i szybkie w montażu. Specjalnie zaprojektowana głowica umożliwia trwałe zamocowanie go do legara za pomocą wkrętów, lub śrub. Taras drewniany położony na wspornikach SIHGA jest solidny i nie wymaga mocowania do podłoża, dlatego jest idealnym rozwiązaniem na balkonach i dachach pokrytych warstwą izolacji. Dzięki możliwości regulacji, powierzchnia tarasu nawet mimo znacznego spadu wysokości podłoża, jest zawsze idealnie równa. Wsporniki tarasowe firmy KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE z Szczecina to wygodne i uniwersalne rozwiązanie.

DYSTANS FUGIFIX – SIHGA

Dystans FugiFix – SIHGA wykorzystywany jest przy budowie tarasów i elewacji. Umożliwia szybką i precyzyjną regulację szczelin pomiędzy deskami tarasowymi oraz elewacyjnymi. Dzięki prostemu demontażowi, możliwe jest wielokrotne wykorzystanie dystansów.

STOPKA MONTAŻOWA JUSTIFIX JM – SIHGA

Stopka montażowa firmy KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE z Szczecina, JustiFix JM – SIHGA zapobiega bezpośredniemu kontaktowi pomiędzy legarem i podstawą fundamentową, skutecznie chroni przed wilgocią. Dzięki możliwości regulacji wysokość w zakresie od 25 mm do 40/60/80 mm, nie tylko z dołu, ale również od góry, umożliwia szybkie i dokładne wypoziomowanie podstawy tarasu na umocnionym podłożu. Ze względu na odporność na wysokie i niskie temperatury i promienie UV jest niezastąpiona przy wykonywaniu konstrukcji tarasowych.

FREZ TERRASSENFIX BOHRSENKER – SIHGA

Frez TerrassenFix oferowany przez KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE z Szczecina, stosowany z szablonem TerrassenFix, zapewni iż otwory i zagłębienie na wkręt będą dokładnie do siebie dopasowane. Najwyższa jakość materiałów i proces wykonania zapewnią nieprzerwaną, pewną pracę oraz perfekcyjne wykonanie otworów.

SZABLON TERRASSENFIX SIHGA

Szablon TerrassenFix SIHGA umożliwi szybkie i precyzyjne wiercenie otworów. Wraz z frezem TerrassenFix, zapewni iż otwór i zagłębienie na wkręt będą dokładnie do siebie dopasowane.

KLIP ELEWACYJNY XFIX TIG

xFix TIG to prosty, szybki i bezpieczny system łączenia fasady. Nietuzinkowy design i funkcjonalność dają efekt niewidocznego mocowania. Powierzchnia desek pozostaje niezakłócona a ponieważ chroni ona klipy przed czynnikami pogodowymi nie wymagają one dodatkowego zabezpieczenia. Oferowane przez szczecińską firmę KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE, klipy xFix TIG to gwarancja najwyższej jakości i elegancji.

KOTWY I FUNDAMENTY

FUNDAMENT ŚRUBOWY WKRĘCANY W ZIEMIĘ HAPPAX ROCK

Oferowany przez KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE z Szczecina, system HAPPAX ROCK to unikatowy system fundamentowy bez zastosowania betonu. Świetnie sprawdzi się przy lekkich obiektach budowanych na sypkiej ziemi, terenie pochylonym lub tam gdzie dostęp do miejsca budowy jest utrudniony. HAPPAX ROCK to fundament śrubowy zbudowany z trzech członów: regulowanej w zakresie 35-250 mm głowicy z podstawą legara, nakrętki dociskowej oraz śruby. Montaż HAPPAX ROCK w wcześniej wywierconym otworze zabiera kilka minut a możliwość dołożenia nawet pięciu dystansów zapewnia szeroki zakres ustawienia żądanej wysokości. Wytrzymałość HAPPAX ROCK jest szacowana na ponad 100 lat a utrzymanie parametrów bez utraty wytrzymałości na nacisk na co najmniej 50 lat. Możliwe jest to dzięki kompresji gruntu wokół wkręcanej śruby HAPPAX ROCK.

KOTWY I PODSTAWY

Zastosowanie kotew do utwierdzenia kantówki w gruncie lub na betonie to najpopularniejszy i sprawdzony sposób montażu słupów nośnych z drewna. Kotwy wykonane ze stali są dodatkowo ocynkowane co spowalnia proces rdzewienia dzięki czemu kotwa do drewna może służyć jako podpora drewnianego słupa przez długie lata.
Kotwy można wbijać w grunt, betonować lub po prostu przykręcić do posadzki betonowego lub drewnianego tarasu, wylewki lub też kostki brukowej. W ofercie KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE znajdują się również kotwy z regulacją pozwalające zakotwić drewniany słup o nietypowym wymiarze i wypoziomować teren za pomocą kotwy ze śrubą.

ŚRUBY I WKRĘTY

WKRĘTY TARAASOWE SPAX D

Wykonane z stali nierdzewnej, posiadają końcówkę typu „torx”. Wkręty tarasowe Spax w szczególności powinny być stosowane do desek z drzew egzotycznych ponieważ nie będą reagować z drewnem i nie pozostawią żadnych niepożądanych śladów. W ofercie KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE z Szczecina, dostępne są wkręty o wymiarach 5×50 oraz 5×60.

WKRĘTY STALOWE

Stalowe wkręty oferowane w szerokim zakresie długości i przekrojów, dostępne są od najmniejszych o wymiarach 3×16 mm po wkręty o wymiarach 6×160 mm. Dzięki wysokiej jakości i uniwersalności oferowane przez KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE z Szczecina, wkręty stalowe znajdą zastosowanie w każdej konstrukcji drewnianej.

 • Praktyczne i efektowne elewacje drewniane na terenie Szczecina

  Wykończenie zewnętrznej strony budynku zależy od gustu i wyobraźni właścicieli. Niezaprzeczalne walory estetyczne ma elewacja drewniana, która swoją naturalnością potrafi zrobić wrażenie. Zdecydować można się na całkowite pokrycie elewacji lub montaż drewnianych paneli na wybranym fragmencie, co może okazać się szczególnie efektowne przy nieforemnym kształcie domu. Elewacje drewniane przyczyniają się także do ocieplenia i izolacji akustycznej, niosą więc ze sobą szereg różnorodnych zalet. Warto zdecydować się na lepsze gatunkowo drewno, co wpłynie na trwałość konstrukcji.

  W naszej ofercie posiadamy profile z drewna krajowego i egzotycznego. Te pierwsze wymagają większego nakładu pracy i właściwego zabezpieczenia. Środki ochronne do drewna także znajdują się w naszym asortymencie oferowanym do sprzedaży, właściwie dobrany środek skutecznie ochroni drewno przed zniszczeniem. Warto pamiętać o regularnej konserwacji. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty montażu elewacji drewnianych w zachodniopomorskim.

 • Tarasy drewniane w Szczecinie - zapewniamy projekt i wykonanie

  Popijanie orzeźwiającego napoju na tarasie, to bez dwóch zdań, bardzo przyjemnie spędzany czas. Jeśli ma to być miejsce spotkań rodzinnych i relaksu, warto zadbać o dobór najlepszych surowców i właściwe wykonanie. Prym wiedzie oczywiście drewno, które jest surowcem naturalnym, łatwym w obróbce, ekologicznym, efektownym i… modnym. A projekt i montaż najlepiej zlecić profesjonalistom, którymi jesteśmy - tarasy drewniane to coś, czym firma Kontar zajmuje się z zamiłowania. Dokładamy starań, aby gotowa konstrukcja spełniała najwyższe wymagania Klientów.

  Dostępne są różne gatunki drewna i wybór odpowiedniego może nastręczyć nieco trudności. Nasi pracownicy znają się na rzeczy i mogą wskazać najlepsze rozwiązania. Drewno klasyczne jest tańsze, ale jego wytrzymałość jest słabsza, natomiast ceny drewna egzotycznego są wyższe, ale surowiec jest znacznie wytrzymalszy. Przed ostatecznym wyborem należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty. Bez względu na decyzję dotyczącą surowca szczecińskie tarasy drewniane nie zawiodą oczekiwań.

 • Elewacje z drewna w Szczecinie - dodatkowa izolacja termiczna i akustyczna

  Jeśli trafiłeś na naszą stronę, to prawdopodobnie szukasz kogoś, kto solidnie wykona dla ciebie jakąś konstrukcję drewnianą. Jedną z naszych specjalności są elewacje z drewna - od projektu, aż po jego realizację. Nasze kompetencje, pozwalają działać nam kompleksowo, co jest wygodne dla naszych Klientów. Polecamy wykonanie elewacji z thermodrewna, które poddawane jest specjalnej obróbce, dzięki czemu uzyskuje swoiste właściwości - odporność na wilgoć, pleśnie i grzyby, ponadto stwarza doskonałą izolację cieplną dla budynku. Ciekawy jest także wygląd thermodrewna, przypominający barwę drzewa egzotycznego.

  Drewno klasyczne jak np. świerk, także nadaje się do wykonania estetycznej elewacji. Przykuwającym uwagę pomysłem jest pokrycie tylko jej części, dzięki czemu można uzyskać naprawdę fajny efekt. W sprzedaży posiadamy specjalistyczne środki zabezpieczające, które w przypadku drewna krajowego są niezbędne, aby te zachowało ładny wygląd. Właściwie wszystkie elewacje z drewna wymagają zastosowania środków ochronnych. Firma Kontar w Szczecinie podpowie co najlepiej wybrać.

 • Firma Kontar Szczecin poleca tarasy kompozytowe

  Wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników, podobnie rzecz się ma w przypadku tarasów kompozytowych. Ci drudzy argumentują swoje stanowisko tym, że jest to materiał sztuczny i „nieprzyjazny”. Jednakże deski kompozytowe to mieszanka drewna z tworzywem PVC, przy tym występuje w wielu ciepłych kolorach zbliżonych do naturalnego drewna. Największą zaletą jest z pewnością wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych tj. opadów i promieni słonecznych oraz pleśni i grzybów. Jest więc to rozwiązanie praktyczne i wygodne.

  Jeśli decyzja została podjęta co do rodzaju materiału, z którego ma powstać upragniony przydomowy taras, trzeba znaleźć jeszcze odpowiedniego wykonawcę. Firma Kontar montuje tarasy kompozytowe w Szczecinie i okolicach na podstawie własnych projektów. To co przemawia za wyborem naszej ekipy, to doświadczenie i kompleksowość usług. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje oraz dysponujemy materiałami konstrukcyjnymi i montażowym. Zapraszamy do współpracy.

Elewacje
Elewacje budynków

Elewacje

Elewacje drewniane zaspokoją gusta i potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Tarasy
Tarasy drewniane

Tarasy

Oferujemy tarasy drewniane wysokiej jakości. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Konstrukcje
Schody i zadaszenia

Konstrukcje

Posiadamy w ofercie konstrukcje drewniane różnego typu. Wykonujemy wiaty, schody itp..

Sprzedaż
Deski i materiały

Sprzedaż

Prowadzimy sprzedaż desek drewnianych i kompozytowych oraz materiały do montażu.