Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Elewacja drewniana Szczecin tarasy drewniane w Szczecinie | Kontar.info
flag polandflag germanyflag great britain

Elewacja drewniana

ELEWACJA DREWNIANA

W naszej ofercie dostępne są zarówno drewniane elewacje z drewna świerkowego jak również elewacje z drewna modrzew syberyjski. Elewacje drewniane są produkowane z suszonego i selekcjonowanego drewna w Austriackiej fabryce. Profile są pakowane w specjalne folie zabezpieczające.

ELEWACJA DREWNIANA ŚWIERK

Świerk jest drewnem stosunkowo miękkim i łatwym w obróbce. Posiada regularnie rozmieszczone sęki które są ciemniejsze od białego lub jasnożółtego drewna. Świerk to drewno z prostym układem włókien i wyraźnymi słojami. Charakteryzuje się dużą zawartością żywic przez co posiada bardzo intensywny zapach.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY BUDMAX

Profil budmax świerkowej deski elewacyjnej to ciekawy charakterystyczny profil który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Niezależnie od sposobu ułożenia uzyskamy elegancką i oryginalną elewację. Profil elewacyjny budmax występuje w 2 przekrojach 146×19 mm oraz 146×24 mm – pogrubiony o wyższej wytrzymałości, oba stosowane są do montowania na pióro/wpust. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny budmax o przekroju 146×19 dostępna w długościach 300 cm, 400 cm i 510 cm. Deska o przekroju 146×24 dostępna o długościach 360 cm i 400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY C

Profil C świerkowej deski elewacyjnej to profil o klasycznym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie.
Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny C o przekroju 146x19mm i długościach 300 cm, 360 cm i 400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY D

Profil D świerkowej deski elewacyjnej to profil o ciekawym kształcie, który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Deska do montowania na pióro wpust na elewacji daje efekt bala drewnianego. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny D o przekroju 146x24mm i długości 400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY DIAGONAL

Profil diagonal świerkowej deski elewacyjnej jest niesymetryczny. Powoduje to iż układana jest ona kaskadowo dając ciekawy i oryginalny efekt. Kształt profilu wymusza montaż w poziomie na pióro/wpust. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny diagonala o wymiarach 146 x 24 mm i długości 400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY E SOFTLINE

Profil E softline świerkowej deski elewacyjnej to profil o zaokrąglonym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Jest to elewacja o delikatnym profilu do montowania na pióro/wpust. Ponieważ jest on nieco cieńszy i węższy od pozostałych profili, idealnie sprawdza się w roli uzupełnienia jako podbitka drewniana lub wykończenie. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny e softline w wymiarach 121x14mm i długościach 360 cm i 400 cm. W wymiarach 146x19mm dostępna o długości400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY ELK

Profil ELK świerkowej deski elewacyjnej to profil o zaokrąglonym, łagodnym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Ta deska elewacyjna o szerokości 189mm daje bardzo ciekawy efekt wizualny na ścianie budynku. Grubość desek to 19mm. Fasada ELK montowania jest na pióro/wpust. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny ELK jedynie na zamówienie.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY RHOMBO DUO

Profil Rhombo duo świerkowej deski elewacyjnej to profil o zaokrąglonym nietypowym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Montaż na pióro/wpust umożliwa szybkie i efektowne wykonanie elegancko wyglądającej elewacji. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny Rombo duo o wymiarach 24×146 mm i długości 400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY RHOMBO SOLO

Profil Rhombo sollo świerkowej deski elewacyjnej to profil o zaokrąglonym nietypowym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Montaż na pióro/wpust umożliwa szybkie i efektowne wykonanie elegancko wyglądającej elewacji. Podwyższony przekrój drewna – 34x94mm zwiększa trwałość i stabilność profilu. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny rhombo solo o wymiarach 34 x 94 mm i długościach 330 cm i 450 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY ROMB

Profil romb świerkowej deski elewacyjnej to profil o klasycznym, „uniwersalnym” kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Dzięki swojej uniwersalności może być on wykorzystany nie tylko do wykonania elewacji ale też jako wypełnienie balustrady czy element ogrodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie by użyć profil romb jako ścianki wiaty śmietnikowej, czy do maskowania konstrukcji lub elementów które niekoniecznie pozytywnie wpływają na estetykę przestrzenie w której się znajdują. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny o wymiarach 24×68 mm i długościach 300 cm, 360 cm i 400 cm.

ŚWIERK PROFIL ELEWACYJNY ROMB TIG

Profil Romb TIG świerkowej deski elewacyjnej to profil o klasycznym, „uniwersalnym” kształcie. Jest to „brat” klasycznego profilu romb ale skonstruowany tak aby montaż był możliwy bez widocznych elementów mocujących. Deski o przekroju 24x68mm, dostosowane są do łączenia w ukrytym systemie xFix TIGA. Romb TIG daje ciekawy efekt wizualny jednocześnie chroniąc elementy montażowe  przed czynnikami atmosferycznymi i gwarantuje stałą cyrkulację powietrza. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje świerkowy profil elewacyjny romb tig o długościach 300 cm, 360 cm i 400 cm.

ELEWACJA DREWNIANA MODRZEW SYBERYJSKI

Charakterystyka rejonów z których pochodzi modrzew syberyjski (długie mroźne zimy i krótkie chłodne lata na Syberii) powoduje iż modrzew to bardzo twarde i gęste drzewo. Drewno o kolorze miodowym wpadającym w czerwień, posiada liczne wąskie słoje. Modrzew syberyjski jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, wilgoć oraz grzyby.

MODRZEW SYBERYJSKI PROFIL ELEWACYJNY C 

Profil elewacyjny C z modrzewia syberyjskiego to profil o klasycznym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie.
Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny C z modrzewia syberyjskiego o przekroju 146x19mm i długościach 400 cm i 500 cm.

MODRZEW SYBERYJSKI PROFIL ELEWACYJNY C15

Profil elewacyjny C15 z modrzewia syberyjskiego to profil o klasycznym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Wykorzystując ten profil uzyskamy piękną i solidną fasadę o ciekawym i wyraźnym rysunku drewna. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny C z modrzewia syberyjskiego na zamówienie.

MODRZEW SYBERYJSKI PROFIL ELEWACYJNY C15

Profil elewacyjny C15 z modrzewia syberyjskiego to profil o klasycznym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Niezależnie od sposobu ułożenia uzyskamy elegancką i oryginalną elewację. Profil elewacyjny do montowania na pióro/wpust. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny C15 z modrzewia syberyjskiego o przekroju 146×20 i długościach 300 cm, 400 cm i 500 cm.

MODRZEW SYBERYJSKI ELEWACYJNY RHOMBO DUO

Profil Rhombo duo świerkowej deski elewacyjnej to profil o zaokrąglonym nietypowym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Montaż na pióro/wpust umożliwa szybkie i efektowne wykonanie elegancko wyglądającej elewacji. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny rhombo duo z modrzewia syberyjskiego o wymiarach 24×146 mm i długościach 300 cm, 400 cm i 510 cm.

MODRZEW SYBERYJSKI ELEWACYJNY RHOMBO SOLO

Profil Rhombo sollo świerkowej deski elewacyjnej to profil o zaokrąglonym nietypowym kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Montaż na pióro/wpust umożliwa szybkie i efektowne wykonanie elegancko wyglądającej elewacji. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny rhombo solo z modrzewia syberyjskiego na zamówieniem.

MODRZEW SYBERYJSKI ELEWACYJNY ROMB

Profil romb świerkowej deski elewacyjnej to profil o klasycznym, „uniwersalnym” kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Dzięki swojej uniwersalności może być on wykorzystany nie tylko do wykonania elewacji ale też jako wypełnienie balustrady czy element ogrodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie by użyć profil romb jako ścianki wiaty śmietnikowej, czy do maskowania konstrukcji lub elementów które niekoniecznie pozytywnie wpływają na estetykę przestrzenie w której się znajdują. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny romb z modrzewia syberyjskiego o wymiarach 24×68 mm i długościach 300 cm, 400 cm i 510 cm.

MODRZEW SYBERYJSKI ELEWACYJNY ROMB TIG

Profil Romb TIG świerkowej deski elewacyjnej to profil o klasycznym, „uniwersalnym” kształcie. Jest to „brat” klasycznego profilu romb ale skonstruowany tak aby montaż był możliwy bez widocznych elementów mocujących. Deski o przekroju 24x68mm, dostosowane są do łączenia w ukrytym systemie xFix TIGA. Romb TIG daje ciekawy efekt wizualny jednocześnie chroniąc elementy montażowe  przed czynnikami atmosferycznymi i gwarantuje stałą cyrkulację powietrza. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny romb tig z modrzewia syberyjskiego o długościach 300 cm, 360 cm i 400 cm.

ELEWACJA DREWNIANA THERMO DREWNO

Thermo drewno otrzymywane jest poprzez obróbkę drewna za pomocą wysokiej temperatury oraz pary wodnej. Sam proces obróbki deski jest ekologiczny a w jego efekcie otrzymujemy materiał o zwiększonej odporności na wodę i czynniki biologiczne. Thermo drewno jest bardzo stabilne i nie podlega wpływowi zmiennej wilgotności środowiska w którym pracuje. Proces obróbki powoduje także zmianę koloru drewna a dokładnie do przyciemnienia na całym jego przekroju.

Działanie wysokiej temperatury powoduje odparowanie z drewna większości żywic i ekstraktów przez co materiał staje się mniej higroskopijny. Jest to wspaniały materiał dla wszelkich zastosowań nie tylko zewnętrznych ale także w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności, kuchniach, saunach i łazienkach.

Thermo drewno obrabia się tymi samymi metodami i narzędziami co drewno normalne jednak jest bardziej podatne na pękanie. Zmniejszona higroskopijność wpływa na proces klejenia powodując wydłużenie czasu schnięcia klejów na bazie wody. Konserwacja thermo drewna odbywa się tak samo jak dla drewna normalnego jednak nie wymaga impregnacji chemicznej.

ELEWACJA DREWNIANA THERMO JESION

Thermo Jesion uzyskuje się poprzez obróbkę w temperaturze od +170 do +230 °C. Sam proces obróbki deski jest ekologiczny a w jego efekcie otrzymujemy materiał o zwiększonej odporności na wodę i czynniki biologiczne. Thermo drewno jest bardzo stabilne i nie podlega wpływowi zmiennej wilgotności środowiska w którym pracuje. Proces obróbki powoduje także zmianę koloru drewna a dokładnie do przyciemnienia na całym jego przekroju.
Thermo Jesion charakteryzuje się wyższą niż w jesionie normalnym trwałością, izolacją cieplną, odpornością na wilgoć i czynniki biologiczne.

THERMO JESION PROFIL ELEWACYJNY ZETKA

Zetka jest profilem o klasycznym kształcie, w wyniku czego przy jego łączeniu brak przerwy pomiędzy poszczególnymi elementami.

THERMO JESION ELEWACYJNY ROMB

Profil romb świerkowej deski elewacyjnej to profil o klasycznym, „uniwersalnym” kształcie który można układać zarówno w pionie jak i poziomie. Dzięki swojej uniwersalności może być on wykorzystany nie tylko do wykonania elewacji ale też jako wypełnienie balustrady czy element ogrodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie by użyć profil romb jako ścianki wiaty śmietnikowej, czy do maskowania konstrukcji lub elementów które niekoniecznie pozytywnie wpływają na estetykę przestrzenie w której się znajdują. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny romb z thermo jesionu o wymiarach 20×120 mm dostępny o długościach 220 cm, 240 cm, 260 cm i 280 cm.

THERMO JESION PROFIL ELEWACYJNY FAZA

Faza jest profilem o klasycznym kształcie, w wyniku czego przy jego łączeniu brak przerwy pomiędzy poszczególnymi elementami.

ELEWACJA DREWNIANA DREWNO EGZOTYCZNE

Drewno egzotyczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto ceni sobie luksus. Proponowane przez nas deski z drewna egzotycznego to gwarancja wysokiej jakości i niepowtarzalnego wyglądu budującego prestiż każdej konstrukcji.

ELEWACJA DREWNIANA OKUME

Drzewa Okume rosną obficie w tropikalnej strefie Afryki. Posiada piękny kolor w przedziale od łososioworóżowego aż po ciemnobrązowy. Drewno to często stosuje się jako alternatywę dla desek Meranti. Ponieważ posiada krzyżujące się włókna i stosunkowo dużą zawartość krzemionki, cięcie wymaga odpowiednich narzędzi. W zamian za to doskonale się skrawa dając gładkie powierzchnie. Drewno to jest stosunkowo odporne na wodę ale wymaga stosowania dodatkowej ochrony. Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny faza z drewna egzotycznego okume o wymiarach 15×145 mm.

ELEWACJA DREWNIANA MERANTI

Drzewo Meranti pochodzi z Azji wschodniej. Występują cztery odmiany o barwach od białego, przez żółty do jasno i ciemnoczerwonego. Wraz z czasem i pod wpływem warunków atmosferycznych deski patynują pogłębiając jeszcze bardziej kolor. Proces ten jest nierównomierny przez co nawet w obrębie jednej partii występuje zróżnicowanie koloru desek. Elewacje wykonane z drewna Meranti przepięknie komponują się z stolarką okienną wykonaną z tego samego drewna.
Szczecińska firma KONTAR – ELEWACJE TARASY KONSTRUKCJE DREWNIANE oferuje profil elewacyjny faza z drewna egzotycznego meranti o wymiarach 24×145 mm.

 • Praktyczne i efektowne elewacje drewniane na terenie Szczecina

  Wykończenie zewnętrznej strony budynku zależy od gustu i wyobraźni właścicieli. Niezaprzeczalne walory estetyczne ma elewacja drewniana, która swoją naturalnością potrafi zrobić wrażenie. Zdecydować można się na całkowite pokrycie elewacji lub montaż drewnianych paneli na wybranym fragmencie, co może okazać się szczególnie efektowne przy nieforemnym kształcie domu. Elewacje drewniane przyczyniają się także do ocieplenia i izolacji akustycznej, niosą więc ze sobą szereg różnorodnych zalet. Warto zdecydować się na lepsze gatunkowo drewno, co wpłynie na trwałość konstrukcji.

  W naszej ofercie posiadamy profile z drewna krajowego i egzotycznego. Te pierwsze wymagają większego nakładu pracy i właściwego zabezpieczenia. Środki ochronne do drewna także znajdują się w naszym asortymencie oferowanym do sprzedaży, właściwie dobrany środek skutecznie ochroni drewno przed zniszczeniem. Warto pamiętać o regularnej konserwacji. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty montażu elewacji drewnianych w zachodniopomorskim.

 • Tarasy drewniane w Szczecinie - zapewniamy projekt i wykonanie

  Popijanie orzeźwiającego napoju na tarasie, to bez dwóch zdań, bardzo przyjemnie spędzany czas. Jeśli ma to być miejsce spotkań rodzinnych i relaksu, warto zadbać o dobór najlepszych surowców i właściwe wykonanie. Prym wiedzie oczywiście drewno, które jest surowcem naturalnym, łatwym w obróbce, ekologicznym, efektownym i… modnym. A projekt i montaż najlepiej zlecić profesjonalistom, którymi jesteśmy - tarasy drewniane to coś, czym firma Kontar zajmuje się z zamiłowania. Dokładamy starań, aby gotowa konstrukcja spełniała najwyższe wymagania Klientów.

  Dostępne są różne gatunki drewna i wybór odpowiedniego może nastręczyć nieco trudności. Nasi pracownicy znają się na rzeczy i mogą wskazać najlepsze rozwiązania. Drewno klasyczne jest tańsze, ale jego wytrzymałość jest słabsza, natomiast ceny drewna egzotycznego są wyższe, ale surowiec jest znacznie wytrzymalszy. Przed ostatecznym wyborem należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty. Bez względu na decyzję dotyczącą surowca szczecińskie tarasy drewniane nie zawiodą oczekiwań.

 • Elewacje z drewna w Szczecinie - dodatkowa izolacja termiczna i akustyczna

  Jeśli trafiłeś na naszą stronę, to prawdopodobnie szukasz kogoś, kto solidnie wykona dla ciebie jakąś konstrukcję drewnianą. Jedną z naszych specjalności są elewacje z drewna - od projektu, aż po jego realizację. Nasze kompetencje, pozwalają działać nam kompleksowo, co jest wygodne dla naszych Klientów. Polecamy wykonanie elewacji z thermodrewna, które poddawane jest specjalnej obróbce, dzięki czemu uzyskuje swoiste właściwości - odporność na wilgoć, pleśnie i grzyby, ponadto stwarza doskonałą izolację cieplną dla budynku. Ciekawy jest także wygląd thermodrewna, przypominający barwę drzewa egzotycznego.

  Drewno klasyczne jak np. świerk, także nadaje się do wykonania estetycznej elewacji. Przykuwającym uwagę pomysłem jest pokrycie tylko jej części, dzięki czemu można uzyskać naprawdę fajny efekt. W sprzedaży posiadamy specjalistyczne środki zabezpieczające, które w przypadku drewna krajowego są niezbędne, aby te zachowało ładny wygląd. Właściwie wszystkie elewacje z drewna wymagają zastosowania środków ochronnych. Firma Kontar w Szczecinie podpowie co najlepiej wybrać.

 • Firma Kontar Szczecin poleca tarasy kompozytowe

  Wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników, podobnie rzecz się ma w przypadku tarasów kompozytowych. Ci drudzy argumentują swoje stanowisko tym, że jest to materiał sztuczny i „nieprzyjazny”. Jednakże deski kompozytowe to mieszanka drewna z tworzywem PVC, przy tym występuje w wielu ciepłych kolorach zbliżonych do naturalnego drewna. Największą zaletą jest z pewnością wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych tj. opadów i promieni słonecznych oraz pleśni i grzybów. Jest więc to rozwiązanie praktyczne i wygodne.

  Jeśli decyzja została podjęta co do rodzaju materiału, z którego ma powstać upragniony przydomowy taras, trzeba znaleźć jeszcze odpowiedniego wykonawcę. Firma Kontar montuje tarasy kompozytowe w Szczecinie i okolicach na podstawie własnych projektów. To co przemawia za wyborem naszej ekipy, to doświadczenie i kompleksowość usług. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje oraz dysponujemy materiałami konstrukcyjnymi i montażowym. Zapraszamy do współpracy.

Elewacje
Elewacje budynków

Elewacje

Elewacje drewniane zaspokoją gusta i potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Tarasy
Tarasy drewniane

Tarasy

Oferujemy tarasy drewniane wysokiej jakości. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Konstrukcje
Schody i zadaszenia

Konstrukcje

Posiadamy w ofercie konstrukcje drewniane różnego typu. Wykonujemy wiaty, schody itp..

Sprzedaż
Deski i materiały

Sprzedaż

Prowadzimy sprzedaż desek drewnianych i kompozytowych oraz materiały do montażu.